MÝT ČI NEMÝT A ČÍM?! Mýdla klasická glycerínová nebo přírodní oleje?

mýdlo z kozího mléka

 

A co takhle kosmetika z kozího mléka...

 

Každý den řeším problém - Mýt či nemýt se! Mé JÁ volá po po pravidelné očistě ale má kůže zarudlá a problematická se brání a já se ji snažím porozumět. Chtěla bych vyhovět sobě i pokožce, avšak není to jednoduché. Exémy, podráždění, vysušení a zčervenání na různých částech mé kůže, tady něco nebude v pořádku!

Jako čistotné a civilizované osobě mě velí dobré mravy dodržovat pravidelnou hygienu. Vždyť už jako čerstvá miminka nás naše mámy stále pucovali. Co na tom, že jsme byli čistí jak slovo boží, byl to rituál a basta. Jen co jsme trošku povyrostli nastalo ,,Umyla sis ručičky?!“ Běžné dítko tuto větu nemá rádo, no pro klid se jde ošplouchat. Později, coby pubescent, to má tak trochu na ,,háku“ a s hygienou to většinou nepřehání, jen ty beďary kdyby nebyly! Jenže přijdou první lásky a mladý člověk se chce líbit a vonět. Být přitažlivý po všech stránkách. A tak nastupuje zas vymydlování, drhnutí a vylepšování celého těla, tentokrát však dobrovolně. Pak už se ta čistomilnost s námi táhne celý život!

Díky novodobým výdobytkům chemického průmyslu jsme si vytvořili také maximálně vydezinfikované a sterilně ošetřené příbytky. Fajn, vše by bylo v pořádku, jen kdyby ta naše kůže v takovém to prostředí nezačala stávkovat. Začínáme mít pocit, že pokožka je příliš mastná nebo moc suchá, popraskaná, vrásčitá, bolavá, nebo dokonce ekzematická.....

 

kozí kosmetika

 

A je tu problém a jak ho vyřešit. Že by se to tomu našemu tělu nelíbilo, vždyť se o něj tak pečlivě a stále staráme!? Jenže naše tělo se již od narození musí potýkat s velkým útokem toxických látek na náš organismus. Ať to ze vzduchu, který dýcháme, tak z vody, kterou pijeme a také s tou se kterou se myjeme a i z potravin, které konzumujeme. Tyto toxické látky se usazují v tkáních a orgánech a způsobují překyselení a tím se vytváří ideální prostředí v lidském těle pro vznik nejrůznějších zánětů a plísní. Je proto nutné, aby se množství toxinů a syntetických látek vstupujících do našeho organismu minimalizovalo a škodlivé chemikálie se nahradily přírodními produkty mycími, pracími, čistícími i kosmetickými výrobky. Z těchto důvodů jsme donuceni se stále více zajímat o životní prostředí a své zdraví.

Zjišťujeme, jak často a zbytečně nadužíváme chemických přípravků v našich každodenních činnostech. Ať už je to při potřebě mít dokonale čistý a sterilní byt, kuchyňské nádobí, oblečení a dokonce i svou kůži.

Při všech těchto ,,dezinfekčních“ akcích spotřebováváme nejrůznější chemické přípravky téměř neomezeně. Vždyť statisíce let co člověk žije na této planetě, tak nikdy nežil v tak chemicky udržovaném a až sterilním prostředí jako v současnosti. Tyto škodlivé chemické látky se nám hromadí v těle a tam zůstávají a začínají nepříjemně ,,úřadovat,,. Naše kůže je velmi propustná a všechny látky se kterými přijde do kontaktu absorbuje přímo do krevního oběhu. Proto je nutné minimalizovat působení škodlivých látek na naši pokožku.

 

mydloZačali jsme se proto opět vracet k tradičním kosmetickým přípravkům a také tuhým mýdlům. Zvláště k těm, co jsou vyrobené ručně a na přírodní bázi. To znamená, že se při jejich výrobě nepoužívají žádné stroje a jsou vyrobeny pouze ze surovin, které se běžně vyskytují v přírodě.

Neobsahují tedy žádné chemické složky. Průmyslově vyráběná komerční tuhá nebo i tekutá mýdla totiž oproti tomu obsahují velké množství syntetických látek a umělé vůně. To není právě ideální složení pro kvalitní péči o pokožku. Vždyť mýdlo je každodenním společníkem a pomocníkem v našem životě a je proto velmi důležité jak kvalitní používáme. A tak skvělou možností jak ochránit a nebo uzdravit svou kůži, je používání přírodních mýdel, která jsou vyráběna za studena a jen ze surovin, které se vyskytují v přírodě.

 

mydlomýdlo z kozího mléka kozí kosmetika
 
 mydlomýdlo z kozího mléka mydlo 
 mydlo mydlo mydlo

 

Přírodní mýdla blahodárně působí na naši pokožku. Nejčastěji se využívá při výrobě těchto ručních mýdel léčivá přírodní síla rostlinných olejů - olivový, kokosový, palmový, ricinový a pro příjemnou vůni se přidávají nejrůznější kvalitní esenciální oleje a jiné přírodní složky.

OLIVOVÝ OLEJ – pokožku hydratuje, působí protizánětlivě, hojivě a také jako antioxidant

KOKOSOVÝ OLEJ – zvláčňuje pokožku a brání jejímu předčasnému stárnutí

PALMOVÝ OLEJ – dodává mýdlům skvělé čistící účinky a bohatou pěnu

RICINOVÝ OLEJ – hojí, regeneruje a promašťuje pokožku

ESENCIÁLNÍ OLEJE – 100% přírodní látka dodá vůni a zklidňující účinky

BAMBUCKÉ MÁSLO - Bambucké (karité) máslo napomáhá  pokožce a pleti udržet hydrataci, vlhkost a také chrání před škodlivým UV zářením. Pomáhá předcházet stárnutí pokožky, neboť obsahuje účinné antioxidační látky, je vhodné pro zralou pleť, má protizánětlivé a léčivé účinky, skvěle hydratuje pokožku, pečuje o podrážděnou pleť.

 

mydlo

 

KOZÍ MLÉKO - pokožku hydratuje, vyživuje, regeneruje, zklidňuje a udržuje přirozenou pružnost

Stále více se v péči o pokožku prosazuje kozí mléko a vynikající výrobky z něj. Pro své výborné vlastnosti se kozí mléko (které se svým složením podobá mateřskému mléku), stalo oblíbeným a zdraví prospěšným produktem v našem jídelníčku a i v kosmetice. Kozy jsou totiž obvykle odolné (proto jim není nutné podávat žádná antibiotika ani jiné léky), jsou čistotné, většinou volně se pasoucí a také mlsné. Rády spásají křehkou mladou travičku a hlavně byliny - ty léčivé zázraky naší přírody. To je také ten hlavní důvod, proč je kozí mléko o tolik bohatší na prospěšné živiny než doposud běžně užívané - mléko kravské.

Účinky kozího mléka na náš organizmus jsou již dlouhodobě známy a také podloženy mnohými vědeckými studiemi. Pozitivní výsledky při užívání kozího mléka byly prokázány u řady onemocnění jako jsou ekzémy, kožní alergie, revmatické bolesti, migrény, stres... Kozí mléko totiž obsahuje vysoce hodnotné bílkoviny, velké množství minerálních látek, stopových prvků a vitamínů. Díky tomuto složení působí jako balzám i pro naši pokožku, které dodává pružnost, zjemnění, omlazení a uzdravení při nejrůznějších kožních potížích.

Kozí kosmetika a zvláště tuhá mýdla z něj vyrobená, jsou ideální k ošetřování přecitlivělé nebo podrážděné kůže, také k léčbě atopických ekzémů. Skvělých výsledků dosahují kozí mýdla při léčbě problematické a na akné trpící pleti. Je jen málo mýdel, která pokožku nejen že čistí ale také léčí.

 

mydlomýdlo z kozího mléka  kozí kosmetika


Kozí mýdla obsahují velké množství vitamínu A, který významně napomáhá k regeneraci povrchových ran, redukuje vrásky, předchází poškození způsobené rakovinou kůže a také při spálení pokožky při slunění. Tato mléčná kosmetika nedráždí a naopak zklidňuje a také koriguje drobné defekty pleti.

Tuk z kozího mléka, v přírodních mýdlech obsažený, je totiž jedinečným dopravcem živin do hlubokých vrstev pokožky. Tím zabraňuje předčasnému stárnutí kůže a díky přírodním antioxidantům ji chrání před škodlivými vlivy životního prostředí, zvláště v městském prostředí. Tak nevím, že by kozy a výrobky z jejich mléka mě zase dali naději, že je přece jen dobré se MÝT a dobře se přitom mít?! V dnešním konzumním světě je tolik nejrůznějších výrobků k nejrůznějším účelům, že se v tom běžný zákazník docela ztrácí.

 

mydlo

 

Ale já bych se přece jen ráda myla a pokud možno šetrněji než dosud. Asi už mám vybráno. Zpět do přírody, k jejím kořenům a kozám. A jak jste na tom vy a vaše tělo, vysílá také varovné signály?!


No template found for module gpwebpay