Přírodní kosmetický jíl Kaolín - bílý

Přírodní kosmetický jíl Kaolín - bílý

Kaolín, neboli francouzský bílý jíl je bohatý na přírodní minerály. Díky svým skvělým detoxikačním vlastnostem šetrně čistí pokožku, zklidňuje, zlepšuje její vzhled a napomáhá zpomalit proces stárnutí. Úspěšně se používá při léčbě lupenky a ekzémů. Lze jej použít pro všechny druhy pleti.

Minimální trvanlivost do 2/2020

Více detailů

 

Snížená cena!
49,00 Kč vč. DPH

89,00 Kč vč. DPH

4138

Dostupnost: Tento produkt není momentáně skladem


Informujte mě, až bude k dispozici

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, si koupili také:

Historie používání Kaolínu sahá do daleké minulosti, kde se již od pradávna využíval v kosmetice, potravinářství, léčitelství a stavebnictví a dokonce i jako látka neutralizující jedy a otravy.

Kaolín, neboli francouzský bílý jíl je 100% přírodní prášková zemina velice bohatá na minerály. Obsahuje křemík, vápník, draslík, hliník, železo, mangan, titan a mnoho dalších cenných látek pro náš organismus.

V kosmetice pro svou jemnost patří mezi nejčastěji používané jíly. Díky svým skvělým detoxikačním vlastnostem šetrně čistí pleť, zklidňuje a zlepšuje její vzhled a tím napomáhá zpomalit proces stárnutí. Využívá se k pročištění pokožky obličeje i hlavy, ke koupelím a vlasovým zábalům. Také jsou známy skvělé účinky jílu při léčbě kožních zánětů, plísní, ekzémů a lupenky. Lze jej použít na všechny druhy pleti.

Obsah balení: 50g

 

Použití v kosmetice

Jako šampón

Díky svým čistícím vlastnostem a schopnosti pohlcovat maz, je kaolín mimořádně oblíbený na mastné a znečistěné vlasy. Jíl smíchejte s vodou a aplikujte na neumyté vlasy. Nechte chvíli působit a vlasy potom důkladně umyjte čistou vodou. Běžný šampón už není nutné používat, protože produkt vlasy dokonale vyčistí a odmastí. 

Jako kůra na pokožku hlavy

Jíl je mimořádně účinný i při problémech s vlasovou pokožkou. Pokud Vás trápí různé pupínky, strupy nebo vyrážky ve vlasech, vmasírujte do pokožky malé množství jílu. Po krátkém působení jej důkladně vymyjte. 

Jako maska

Je vynikající i na pokožku celého těla. Pomáhá při zánětech, svrbění a podráždění pokožky, ale i při vážnějších problémech, jako jsou kožní plísně, ekzém nebo lupenka. Ihned zastavuje svrbění a podráždění a působí hluboko v pokožce, z které vytahuje toxiny a nečistoty. U vážnějších problémů nechejte působit na pokožku několik hodin. Jíl nanášejte přímo na postižená místa.

Jako koupel

Připravte si koupel s přidáním kaolínu- jílu do horké vody (asi 200g) a ponořte se do koupele na 20-30 min a nechejte jíl působit.

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

No template found for module gpwebpay