Houba Red Reishi

 

Známá také jako: Houba Reishi, Ganoderma lucidum, RR huba, Reishi, RR káva, RR čaj, Reishi káva, Reishi čaj, Ling-Zhi, REISHI, Lesklokorka lesklá. 

 

HOUBA RED REISHI

 

Japonský název RESHI je jeden z neznámějších obchodních názvů, korejský název YEONG JI, čínský název LING ZHI, vietnamský název NAM LINH CHI, dováží se i z Taiwanu a několika dalších zemí, samozřejmě v rozmezí různých cen.

 

Historie Red Reishi


Už před více jak 4 000 lety se tato houba používala jako lék v Asii. Užívání této houby bylo dovoleno výhradně panovníkům a dokonce neohlášené nálezy u běžných lidí byly trestány smrtí. Dle tradice je Lesklokorka lesklá nazývána ,,božská houba nesmrtelnosti“. Čínská medicína užívá Reishi jako velmi cenný lék. Číňané dodnes považují Reishi za cennější než Žen šen. Reishi můžeme postavit v léčivosti jako královnu na první místo. V Evropě se tato její léčivá síla doceňuje jen posledních asi 30 let.

Lesklokorka je lesklý, pěkně zbarvený choroš, který vyrůstá z kořenů a pařezů listnatých stromů, nejčastěji dubů a buků.

Roste od června do října. Klobouk 30-250mm ploský, oválný, kruhovitý, hladký, hrbolatý - lesklý v mládí žlutavý, pak červenohnědý až do kaštanové hnědi. Třeň má postranní válcovitý tvrdý s červenohnědou až do černa lesklou barvou.
Roste jednotlivě, málo ve skupince na bázi odumřelých kmenů, kořenech dubů a míň i jiných listnatých stromů (ojediněle i u jehličnanů).

 

houba red reishi pěstování

 

Můžeme ji, ale pěstovat i jinými způsoby. Jeden z nich je na špalcích listnatého dřeva. Kdy násadu musíme do dřeva zapravit a posléze se o houbu starat tím správným způsobem. Nebo můžeme houbu pěstovat v krytých podmínkách v předpěstovaných substrátech.

Z nejznámějších Red Reishi si můžeme vypěstovat klasickou kloboukatou formu plodnice. Lze ji pěstovat s pomocí očkovacích kolíčků do dřeva. Dále existuje parůžkatá forma. Která v Asii vyšlechtěna hlavně pro velkopěstírny. Účinky mají obě stejné jen parůžkatá roste rychleji a více plodí.


Léčebné účinky Reishi

 

U těchto nemocí je prokázána účinnost a blahodární působení na organizmus:
Revmatoidní artritida a revmatismus, rakovina tlustého střeva, prostaty, prsu, plic, vaječníků, děložního čípku, leukémie, astma, cukrovka, malárie, stařecká osteoporóza, mentální poruchy, deprese, schizofrenie, poruchy zažívání, gastritida, žaludeční vředy, chřipka, kardiovaskulární nemoci jako angína pectoris, vysoký tlak, prostatu, lámavost nehtů, nespavost, ateroskleróza, mozková mrtvice, infarkt, nemoci dýchacích orgánů, Parkinsonova choroba, kožní nemoci jako ekzém, opary, bradavice, popáleniny, epilepsie, stařecká neduživost, oční nemoci jako glaukom, zánět sliznice, odchlípnutá sítnice, zánět očního nervu.

 

RR obnovuje správnou funkci buněk, užívá se jako prevence a podpůrná léčba při nádorových onemocněních všeho druhu, dodává minerály, vitamíny a živiny, výrazně pomáhá při alergiích, obnovuje funkci slinivky, snižuje hladinu cukru v krvi, vyrovnává tlak, okysličuje krev, působí na mozkové tonikum, harmonizuje celý imunitní systém, silně detoxikuje organizmus tím, že odstraňuje toxiny z buněk, stabilizuje emoce a opravuje poškozené nervové buňky, zvyšuje odolnost vůči stresu, čistí cévy a rozpouští usazeniny v cévách a tím uvolňuje blokaci cév, snižuje cholesterol, brání kornatění tepen, posiluje organizmus například po transplantaci orgánů.

 

Používání Reshi u lidí, kteří mají špatnou srážlivost krve se nedoporučuje.

 

Obsah látek a použití v léčení:


Houba Reishi obsahuje zejména aminokyseliny a triterpeny, má také vysoký obsah železa, vitamínu B a selenu.

 

Nejlepší a nejúčinnější je tzv. "dvojitá reishi tinktura". Je to tím, že se skládá z lihového výluhu a vodného odvaru. Tím je docílena větší kvalita jelikož každá z metod uvolňuje z Reishi jinou složku. Lihový výluh obsahuje triterpeny, které působí protinádorově, antialergicky a protizánětlivě. Vodní odvar obsahuje polysacharidy a ty povzbuzují imunitu.

 

Na výrobu jedné várky tinktury si připravte:
1. 50 - 70 g sušené reishi
2. 500 až 700 ml čistého lihu a nebo silného čirého destilátu, vhodná je např. 40% vodka

Reishi rozdrťte např. v mixéru nebo rozlámejte na malé kousíčky. Vložte ji do větší zavařovací sklenice a celou zalijte lihem nebo vodkou. Uzavřete a uložte na teplé tmavé místo. Nechte luhovat 4-6 týdnů a poté přefiltrujte přes plátýnko. Houbovou drť dobře vymačkejte. Polovina skvělé "dvojité tinktury" (ta časově náročnější) je hotová.

Je čas vyrobit druhou polovinu. Vyluhovanou a vymačkanou houbovou drť vložte do hrnce a zalijte zhruba pětinásobným množstvím vody. Vařte 2 hodiny a občas kontrolujte, zda se nevyvařila všechna voda. V případě potřeby dolijte. Po dvou hodinách sceďte, vývar dejte bokem a houby vložte zpět do hrnce, zalijte vodou a vařte ještě hodinu. Poté znovu scedíte. Oba vodné vývary slijte dohromady a na prudkém ohni vařte tak dlouho, až se většina vody vypaří. Zbyde asi 250-300 ml tmavé, skutečně velice hořké medicíny. Nechte vychladnout a smíchejte s lihovým výluhem. Výsledná tinktura obsahuje ty nejdůležitější látky z reishi a zároveň je lihem zakonzervovaná. Uchovávejte v tmavé lahvi.

Užívání a dávkování je proměnlivé podle vašich subjektivních potíží, vždy konzultujte s lékařem nebo léčitelem. Pro obecné povzbuzení imunity a jako protinádorová prevence se doporučuje půl čajové lžičky 2x až 3x denně. Jinou dobrou možností užívání je natáhnout tinkturu do stříkačky a naplnit želatinovou tobolku. Ta odpovídá zhruba oné polovině lžičky. Tobolku však plňte vždy jen jednu a okamžitě spolkněte. Máte na to pouze asi dvě minuty, pak se tobolka rozmočí. Tinktura se užívá tři až devět měsíců. Považuje se za prokázané, že reishi je velmi vhodná pro dlouhodobé užívání.

 

Lihový výluh z reishi

Do půl litru alespoň 40% lihu vložíme 30 g sušené lesklokorky. Necháme týden stát a užíváme 1x až 2x denně 10-20 ml. Doporučuje se používat při neurastenii, nespavosti, kašli, astmatu, trávicích potížích a pro posílení imunity.

 

Vinný výluh z reishi

Jedná se o tradiční asijskou recepturu. Do litru suchého červeného vína dáme vyluhovat 30 g sušené lesklokorky. Užíváme jako v předchozím případě po 14 denním louhování. Sušenou lesklokorku můžeme ve víně ponechat trvale.

 

Odvar (relaxační čaj) z reishi

Hrst (cca 10 g) sušených hub red reishi namočíme na půl hodiny do litru teplé vody 50°C a následně vaříme na mírném ohni 1/2 hodiny. Scedíme a můžeme přidat med nebo cukr, neboť vývar má hořkou chuť. Popíjíme celý den jako relaxační čaj pro povzbuzení imunity. Pozor - při přípravě se nesmí použít hliníkové nádobí. Lesklokorku lze použít pro přípravu odvaru opakovaně, dvakrát až třikrát.


U nás máme tu výhodu, že si můžeme dopřávat této houby i jiným způsobem. Například pitím kávy nebo lahodného čaje. Již mnoho lidí užívá pravidelně tyto produkty obsahující RR houbu, která léčí a zároveň chutná.

 

red reishi kava


Red Reishi instantní - porcovaná černá káva


Originální RR KÁVA, lahodné chuti, která díky až 2% podílu extraktu houby - červená Reishi (Ganoderma lucidum) má příznivé účinky na lidský organismus. RR káva nemá vedlejší nežádoucí účinky známé při užívání klasické kávy - překyselování organismu, dehydratace, odvápňování, vysoký obsah kofeinu. S RR kávou to není nutné, právě naopak. Pravidelné užívání RR kávy prospívá k posílení zdraví a je součástí zdravého životního stylu. RR káva se doporučuje i lidem s vysokým krevním tlakem či trávicími problémy, kteří si takto mohou dopřát několik šálků kvalitní kávy bez vedlejších nežádoucích účinků.

 

ÚČINKY RR kávy na lidský organismus:


  • zabraňuje překyselení organismu, zabraňuje pálení žáhy, upravuje trávení a vylučování

  • dodává tělu dlouhodobě energii při sníženém obsahu kofeinu

  • obsahuje organické germanium - posiluje srdce a zvyšuje hladinu kyslíku v krvi

  • je bohatá na antioxidanty, minerály a vitamíny

  • nedehydratuje organismus, je jemná k žaludku, brání vzniku rakoviny

  • udržuje optimální krevní tlak a hladinu cukru, zmírňuje záněty, artritidu a revma

  • detoxikuje, snižuje únavu a uklidňuje nervy

  • antioxidanty v kávě tlumí zánětlivé procesy v těle a zlepšují využití inzulínu, zmírňují artritidu a revma

 

Obsah balení: 90g  po 30 sáčků s obsahem 3g

Dávkování: jedno sáček stačí na přípravu 2-3 šálků kávy

 

red reishi čaj

 

Red Reishi čaj

 

Čaj je jedním z nejoblíbenějších nápojů a pro svoje pozitivní vlastnosti je nazýván také elixír života. Mnozí si jej spojují s pohodou a klidem a vychutnávají si jeho lahodnou chuť. Tento čaj je velmi bohatý na antioxidanty a tím odstraňuje toxíny z těla. Dnes je na trhu velký výběr těchto čajů a v množství si jistě každý vybere dle své chuti.

 

Originální Rooibos čaj pochází z Jižní Afriky a je svojimi příznivými učinkami na organismus považován za ,, zázračný nápoj“. Mimo již zmíněných antioxidantů obsahuje RR čaj i řadu minerálních látek jako je měď, železo, draslík, vápník, sodík, zinek, hořčík. Obsahuje i vitamín C, který je v těle využíván na různé metabolické procesy.

 

Red Reishi čaj obsahuje i enzym SOD (super- oxid- dismutázu) Tento enzym je důležitý pro lidské tělo a potřebujeme ho v souvislosti s léčbou rakoviny.

 

Red Reishi čaj obsah balení: 30 sáčků s obsahem 2g

 

red reishi vytamínový doplněk

 

Red Reishi

Vitaminový doplněk (doplněk stravy z reishi)

Účinná složka v 1 kapsli: červená Reishi (Ganoderma Lucidum) obsahuje 270mg RR houby.
Obsah balení: 60 kapslí
Dávkování: 1-2 tobolky dvakrát denně


 

PRAVIDELNÁ KONZUMACE REISHI vitamínového doplňku:
   
- má příznivý vliv na červené krvinky, zlepšuje cirkulaci krve
    -
snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi
   
- koriguje některé srdeční arytmie způsobené stresem
   
- zvyšuje okysličení srdečního svalu
    -
stimuluje imunitní systém, působí antibakteriálně, antivirově
   
- upravuje krevní tlak
   
- omlazuje jaterní buňky a obnovuje její důležité funkce
    -
upravuje vylučování žaludeční kyseliny a tím působí jako prevence při vředech
   
- upravuje stolici, pomáhá při zácpě a syndromu podrážděného střeva
   
- tlumí zánětlivé projevy, tlumí alergie a posiluje imunitní systém
   
- pomáhá napravit regulatorní funkce ledvin
   
- snižuje úroveň cukru v krvi a má příznivý vliv na zdraví prostaty
   
- pomáhá mírnit alergie s různými příznaky
  -
významný podpůrný prostředek při léčbě rakoviny, chronické bronchitidě, astmatu, kardiovaskulárních onemocněních, hypertenzi


 

No template found for module gpwebpay