Smoothie s kaki a avokádem

Potřebujeme:


Obtížnost:
nízká

Čas:
10 min
SurovinyMnožství
Ananasové Juice200 ml
Avokádo2/6
Zelený ječmen1 sáček = 3 g
Kaki1/2
Banán1 ks

 

 

Postup:

Je známo, že avokádo patří mezi výjimečné potraviny, které dají nápoji nejen ty správné a velmi potřebné minerály jako je draslík, magnesium, měď, a fosfor, ale také mnoho vitamínů skupiny B,C,E,K a H. Obsahuje velké množství tuků, železa a vlákniny což ji činí výjimečnou. Kombinací se zeleným ječmenem můžeme tento nápoj považovat nejen za chutný, ale dokonale vyvážený.

 

Avokádo by mělo být zralé. To zjistíme tak, že již v obchodě důkladně Avokádo prohlídneme. Když odloupnete tzv. stopku tak by měla jít odloupnout lehce a pod ní by jste měli nalézt místo v barvě žluté až žlutozelené. Pokud je toto místo tmavé je ovoce přezrálé. Pokud nejde stopka odloupnout je Avokádo nezralé. Pohmatem by mělo být měkké, ale né příliš. Mělo by mít krásnou tmavě zelenou barvu. Pokud má Avokádo barevné skvrny nebo je příliš měkké nekupujte jej. Raději si kupte tvrdé a doma si jej nechte v pokojové teplotě 3 dny dozrát zabalené v novinách.

 

Připravíme si všechny suroviny a důkladně omyjeme. Avokádo si rozřízneme a vyloupneme pecku uvnitř. Okrájíme slupku nebo můžete zvolit postup kdy lžící vydlabeme dužinu od slupky. Kaki si také oloupeme a rozkrájíme. Banán zbavíme slupky. Všechny ingredience dáme do mixéru a důkladně promixujeme.


No template found for module gpwebpay