C Vitamín - prevence ale také léčba všech nemocí

 

Vitamín C je především všestranný a mocný antioxidant, podílející se na neutralizaci škodlivých vlivů volných radikálů v buňce, tkáních a orgánech, které zde vznikají jako nežádoucí produkt látkové výměny. Volné radikály přitom zapřičiňují zvýšené riziko nádorových a cévních onemocnění, poškozují genetický materiál a urychlují stárnutí.

 

c_vitamin

 

C vitamín je jeden z nejdůležitějších vitamínů, který si tělo nedokáže samo vyrobit, a proto jej musíme dodávat ve formě tablet nebo přímo bohatou stravou. Nejlepší je užívat tento vitamín pravidelně nebo zvolit formu postupného uvolňování (tablety). Užívání vitamínu C bychom neměli podceňovat, jelikož studie ukázali, že je velmi vhodným a účinným pomocníkem při nachlazení, únavě, žaludečních potížích. Vitamín C je důležitý i pro stavbu kostí a kloubů. Zvýšit dávky vitamínu C by měli například sportovci a těhotné ženy nebo nemocní lidé.

 

Různými nezávislými studiemi bylo prokázáno, že v případech jako jsou rekonvalescence nebo imunitní problémy, nebo při různých onemocněních: záněty plic, ledvinové kameny, dále při kardiovaskulárních onemocněních, žloutence, AIDS, rakovine a jiných zdravotních problémech, napomáhá podávání zvýšených dávek vitamínu C léčbě. Průběh nemoci tak pozitivně ovlivní a je nápomocen při úplném vyléčení.

 

V poslední době dokonce přichází zprávy z Německa a USA o způsobech využití velmi vysokých dávek vitamínu C u chronického zánětu. Na tuto skutečnost poukázal sám ředitel vzdělávací společnosti Edukafarm, farmakolog Zdeněk Procházka.

 

Další studie zkoumala účinky vitamínu C na ženách, které prodělaly léčbu rakoviny prsu. Průběh u žen, které braly zvýšené dávky vitamínu C, byl výrazně lepší oproti těm, co vitamín C nebraly. Ukázalo se, že ženy, které braly vitamín C, měly méně vedlejších účinků, a to jak v průběhu samotné terapie, tak i ve fázi následné péče. A také se rychleji se zotavovali po náročné chemoterapii.

 

Již v roce 2011 bylo dalšími studiemi prokázáno, že vysoké dávky vitamínu C prokazatelně potlačuje růst rakovinových buněk. Konkrétně karcinom tlustého střeva, prsu, prostaty a ovaria.

 

Vitamínem C se dá velmi dobře bojovat proti zánětům. Nedostatek tohoto vitaminu může způsobit vznik a následný rozvoj chronického zánětu. První reakce na tyto výzkumy byli od lékařů zdrženlivé, ale čím dál více se ukazuje, že jsou studie opravdu založené na reakcích pacientů a pokud se zvýší dávka vitamínu C tak průběh nemocí je o třetinu až polovinu lepší. Důležité je podotknout, že prostý laik by neměl zvyšovat předepsané množství denní dávky přípravků zakoupených v lékárnách. Pokud jsme se zmínili o několikanásobném zvyšování dávek, jedná se o vitamín C podávaný lékařem, jelikož pouze nitrožilní aplikací lze dosáhnout v krvi terapeutických koncentrací, které jsou při léčbě důležité.

 

C-vitamin

 

Vitamín C je dobré brát i jako prevenci, a to i v případě že, si myslíte, že ve stravě ho přijímáte dostatečné množství. Vitamín C si totiž tělo nedokáže ukládat a jeho vstřebávání je omezeno. V stěně tenkého střeva je molekulární aktivní systém přenašečů, které zajišťují vstřebávání vitamínu C do krve. Těchto přenašečů je omezené množství. Pokud tedy užijeme vysokou dávku vitamínu C ústy, do krve se ho dostane jen omezené množství. Proto je nejvhodnější postupné uvolňování či jeho průběžné doplňování přes den .

 

Každý člověk by se sám měl zamyslet na tím kolik denně přijímá vitaminu C a podle toho uvážit jakou formu zvolí. Lidé, kteří nemají žádné výrazné zdravotní problémy, by mohli zvolit formu spíše tabletky nebo rozpustnou formu do vody. Nebo novinkou jsou tekuté vitamínové produkty, které můžete zakoupit na internetu.


No template found for module gpwebpay