Péče o pleť s dotykem přírody

Kdo by si nepřál mít zdravou a krásnou pleť a pokožku?!

K docílení tohoto stavu je však potřebné o ni intenzivně a kvalitně pečovat. Nevyhovuje vám však již běžná kosmetika? Krémy a další kosmetické přípravky s chemickým obsahem vaší pleti neprospívají? Klasická mýdla mají v poslední době také špatnou pověst. Kosmetičky, kožní lékaři i další odborníci nejsou běžným mýdlům nakloněni. Podle nich mýdla díky svému obsahu sulfátu a glycerinu pokožku vysušují a narušují její kvalitu. Zkuste něco jiného! Pokud důvěřujete mocné a blahodárné síle přírody, produktům z této zázračné přírodní lékárny a moudrosti našich předků, tak tady je pár typů, jak si můžete zlepšit stav své pleti i pokožky celého těla.

Přírodní mýdla

Mnoho malých lokálních výrobců se začalo vracet k přírodním mýdlům, které se vyrábějí tradičními postupy, tedy hlavně z přírodních olejů a bylinek. Kvalitní přírodní mýdla jsou totiž k naší pokožce šetrnější, zdravější, praktičtější a také někdy i levnější než mycí gely a pěny. Pokožku nevysuší ale zato vyčistí bez problémů ráno i večer a zanechají ji jemnou a hebkou. Pleti i pokožce celého těla poskytnou přírodní mýdla potřebnou dávku olejů, bylinek, květinových výtažků i přírodních másel. Tuhá přírodní mýdla můžete použít dokonce i k mytí vlasů.

Vepřové sádlo

Naše babičky běžně vepřové sádlo používali jak v kuchyni k vaření a pečení všech jejich dobrot, tak i jako úžasný kosmetický přípravek. Sádlo bylo skvělým přírodním základem všech jimi vyráběných mastí a krémů. Vepřové sádlo neobsahuje žádné chemické látky a má jedinečnou promašťovací a vyživovací schopnost. Je vhodné pro výrobu nejrůznějších bylinkových krémů a to zvláště pro citlivou a suchou pokožku. Výroba takovýchto ,,sádelných“ přírodních mastiček je jednoduchá a i v chladnu dlouho vydrží. Stačí je použít kdykoli máme pocit, že naše kůže potřebuje dobře promastit a vyživit. K této ještě před pár roky zatracované tradiční surovině se dokonce začíná vracet i kosmetický a farmaceutický průmysl. A naše kůže to jen vítá.

Tělová másla

Tělová másla se těší stále větší oblibě. Poskytují pokožce po dlouhou dobu kvalitní hydrataci a v kombinaci s přírodními oleji jsou téměř nepřekonatelné. Jedním z nejznámějších rostlinných másel je bambucké a kakaové máslo. Tělová másla se dobře vstřebávájí do pokožky a zanechávají ji sametově hebkou, hydratovanou a bez mastného efektu. Vyráběny a doplněny jsou nejrůznějšími vitamíny ideálními pro naši pleť jako je levandule, rakytník, ženšen, oleje ze semen nebo jehličí borovic, atd. Výběr je skutečně bohatý a stále se rozšiřuje.

Kokosový olej

Kokosový olej je již běžně k dostání v lékárnách a drogériích. Mastné kyseliny z kokosového oleje mají úžasné zklidňující a vyživovací účinky na naši pokožku. Tento olej urychluje hojení, regeneruje a léčí problematickou pokožku. Ideální je 15 minut po osprchování vetřít jej do kůže celého a po kratší době tělo opláchnout vlažnou vodou. Tímto pravidelným rituálem docílíte hebké, dobře hydratované a bezproblémové pokožky.

Droždí

Další přírodní kosmetický pomocník, který je staletími prověřený, je droždí, neboli kvasnice. Droždí je totiž velmi bohaté na antioxidanty a napomáhá k okamžitému vyléčení zarudlé, zánětlivé nebo jinak problematické pokožky. Stačí jen umíchat kašičku ze lžíce droždí a dvou lžic citronové šťávy. Směs nechat působit na pokožku 20 minut a opláchnout teplou vodou. Efekt se dostaví ihned.

Bílý ocet

Bílý ocet ale fakticky i všechny druhy octů jsou mocní pomocníci v boji s pletí trpící na akné. Směs vytvořená z octu a pleťového mléka působí přímo zázračně na problematickou pleť. Postačí namočený vatový tampón nechat na pupíncích 10-15 minut a poté opláchnout. Jednoduchá, laciná a účinná první pomoc zvláště pro osoby s rozbolavělou pletí.

Zinek

Zinek je další velmi efektní pomocník při péči nejen o naši pokožku. Mnohonásobně urychluje a zlepšuje hojení kůže, snižuje nebo přímo zabraňuje tvoření jizev při poranění kůže a to i v případě akutního akné. Zinek lze zakoupit v e-shopech s přírodními produkty jako koloidní zinek, který je přírodní kosmetický přípravek na dokonalou regeneraci a čištění pleti. Také je k dostání i v lékárnách v podobě krémů, emulzí a pleťových vod s obsahem zinku. Zinek by neměl chybět v žádné domácí lékárničce pro každý případ potřeby ošetření poraněné kůže.

Koloidní stříbro

Koloidní stříbro bylo v tradičním léčitelství používáno jako nekompromisní bojovník s bakteriemi. Doporučovalo se a opět se prosazuje i v současnosti také k ošetření problematické pleti, akné, ekzémů a jiných potíží s kůží. Je to léčivý prostředek vhodný pro všechny druhy pleti a všechny věkové skupiny.

Starat se o sebe je důležité, vždyť každý si přeje vypadat a také se cítit skvěle po všech stránkách. A vaše pleť i pokožka celého těla je také vaše vizitka. Odráží se na ni všechny vaše změny - tělesné i duševní, špatné stravovací návyky, nedostatek spánku, vitamínů, minerálů, smog, špatná kosmetika i celková péče o ni. Proto je velmi potřebné se o své tělo dobře starat a vyživovat vnitřně i venkovně.

Dopřejte si proto nejpřirozenější a nejúžasnější péči pro naše tělo v podobě nejlepší kosmetiky z naší matky přírody.


No template found for module gpwebpay