KOLAGEN - pomocník v boji proti stárnutí a vráskám

Každý následující rok zjišťuji, jak mé tělo pozvolna stárne. Co se děje s tou mou tělesnou schránkou?! Kde jsou má ohebná záda, bezproblémová kolena, kotníky, kyčle, bohaté lesklé vlasy, pevné nehty a hladká pružná pleť!?

Že by to bylo už to stárnutí a jeho nepříjemné projevy? Mám to přijmout, zvyknout si na tento stav? Ale ještě se mi nechce být scvrklá, shrbená stařenka. Co s tím? Jak vyzrát nad matkou přírodou a alespoň ještě na čas oddálit tuto horší ale přirozenou etapu mého života?

Vždyť stárnout není v dnešní společnosti žádané a IN. Je tu přece období kultu věčného mládí!

Asi se budu muset nechat opravit ať nedělám ostudu sobě ani svým nejbližším svou nedokonalostí. Ale taková oprava těla hodně bolí a ještě k tomu moc stojí! Tak to nejspíš neklapne. Nemám dost odvahy ani peněz.

Že by tu nebylo příjemnější a jednodušší řešení….?!

Prý vypnutá pokožka je projevem mládí. Deviza, kterou si začneme uvědomovat až ve chvíli, kdy o ni přicházíme, což znamená před čtyřicátým rokem života. V té době se už i u mě začaly objevovat vrásky, kůže povolila a její kvalita se zhoršila.

Odborníci tvrdí, že dostatek kolagenu velice výrazně oddálí tyto první projevy stáří a dokonce dokáže celkově zpomalit tvorbu vrásek, zlepšit kvalitu pleti, vlasů, elasticitu kůže a i hustotu řas.

Dočetla jsem se, že s postupem věku naše tělo ztrácí schopnost kolagen samo vyrábět. Neznamená to však, že by ze dne na den přestalo kolagen produkovat zcela. Jeho úbytek je pozvolný a tělo jeho tvorbu snižuje postupně v průběhu přibývajících let.

Ale tato i postupná ztráta kolagenu ovlivňuje vzhled naší pokožky, kvalitu vlasů, nehtů i zubů. Kolagenu vděčíme za pohyb bez bolesti, tedy za zdravé klouby a vazy. Jeho nedostatek se pak projevuje stárnutím kůže, zhoršenou kvalitou vlasů, lámáním a třepením nehtů, bolestmi kloubů, loupáním v zádech. Vazivo přichází o svou elasticitu a zdá se, jako bychom vysychali. Ale to nechceme!

Mezníkem pro kosmetické a také farmaceutické firmy je věk 60 let. V tomto období zvláště dochází k prudkému poklesu tvorby kolagenu v těle. Tehdy se stále více na našem těle začínají projevovat přirozené znaky stáří - vrásky, povislá kůže, zhoršená kvalita vlasů a nehtů, bolavé klouby, hůře pohyblivé končetiny, ztuhlá a bolavá záda. To, co bylo dřív pevné a pružné je nyní křehké, ochablé…

Úbytek kolagenu může i bolet, což zaznamenáme zvláště v souvislosti s pohybovým aparátem. Nedostatek kolagenu totiž snižuje ochranu chrupavek, šlach, vazů a kloubního pouzdra. Ochablost stabilizačních kloubních systémů pak vede k jejich opotřebování a následné bolesti.

Avšak je velmi důležité kolagen tělu dodávat v každém životním období.

Kolagen je totiž jednou ze základních stavebních látek a pro správný vývoj plodu v těle matky je opravdu nezbytný. Pokud ho nastávající maminka nepřijímá přirozenou cestou (v prorostlém mase, tlačence nebo v aspiku, atd), připravuje tělo o velice důležitou bílkovinu. Jestliže se stravuje jednostranně nebo nevyváženě, může nastat velký problém. Týká se to hlavně matek vegetariánek.

Zvláště v dnešní době, kdy je trendem odsunout těhotenství na pozdější dobu. Ženy rodí své děti až po třicítce a dokonce i mnohem později, kdy už přirozená tvorba kolagenu v našem těle klesá, a tak je otázka příjmu kolagenu více než aktuální.

Člověk je od přírody všežravec, a tak velkou část kolagenu z přirozených složek potravy dokáže nějakým způsobem zužitkovat.

Avšak pro některé z nás, kteří masu a výrobkům z něj neholdují a nejen pro ně, je tu hydrolyzovaný (rozpustný) kolagen, který se v poslední době objevuje na trhu a který dokáže tělo beze zbytku využít.

Jedním z těchto hydrolyzovaných výrobků je i LABESI – kolagenová instantní káva. https://www.vylecse.cz/276-labesi-kolagenova-instantni-kava-30-sacku.html

Tato kávová směs Arabiky a Robusty je skvělý, lahodný a zdraví prospěšný nápoj pro každého, kdo miluje dobrou kávičku. Pravidelným popíjením této skvělé kávy, dodáme našemu tělu tolik důležitý kolagen.

Také v kosmetickém průmyslu je kolagen velmi častou složkou krémů a dalších výrobků, kde napomáhá k hydrataci pokožky a tím i k předcházení jejího stárnutí.

Používají ho i plastičtí chirurgové jako šetrnější náhradu botulotoxinu k vyhlazení kůže celého těla a odstranění neestetických defektů na obličeji, krku a i k modelaci rtů. V medicíně a zdravotnictví se kolagenové tablety. Hydrolyzované tablety nezatěžují trávící trakt a mohou se užívat dlouhodobě. Je třeba si však uvědomit, že se jedná jen o léčbu podpůrnou, a to ve chvíli, kdy už došlo k významnému úbytku kolagenu v těle. Nejedná se o metodu preventivní.

Tak jsem opět zjistila, že matku přírodu neošidím. Stárnutí bohužel musím přijmout bez zbytečného naříkání a s pokorou.Mám však plán, jak své tělo ještě dlouho udržet v co nejlepším stavu.

Podle nejnovějších výzkumů, je pro naše tělíčko nejpřirozenějším a nejzdravějším pohybem rychlá chůze. Ideální je rychlá chůze přírodou ale nejde-li to jinak, tak i každodenní procházka do zaměstnání je kvalitní varianta.

A po takovéto zdravé toulce dopřeji svému organismu další skvělý zážitek a to je relax u kávičky. Lahodná kolagenová káva dodá příjemným způsobem mým kloubům tolik potřebnou látku abych mohla zas bez problémů další den vyrazit na toulky světem. Nechcete se přidat?!


No template found for module gpwebpay