Mladý ječmen detox, životabudič a smoothie

 

V dnešní době mnoho lidí zvažuje možnosti přírodních doplňků stravy. Ať už z preventivního důvodu nebo proto, že mají různé zdravotní potíže. Lidem, kterým chybí tolik potřebná energie v tomto zrychleném období se obrací na přírodní produkty právě s účinkem obnovit rovnováhu a nastartovat energii v těle. Jedním z takových přírodních pomocníků je mladý ječmen. Ječmen má blahodárný účinek na lidský organismus.

 

green-young-barley

 

Obsahuje vitamíny: B1, B2, B6, B12, C, E, beta-karoten, kyselina listová, dále obsahuje bílkoviny, tuky, vlákninu, sůl, sacharidy. Z minerálních látek obsahuje sodík, fosfor, draslík, mangan, měď, vápník, hořčík, zinek a železo. Dále pak esenciální a neesenciální aminokyseliny jako například: kyselinu aspartovou a glutamovou, lysin, leucin, valin a spoustu dalších. Obsahuje i SOD enzym (superoxid dismutáza, tělu vlastní antioxidant).

 

Kvalita produktu není na našem trhu u každého výrobku stejná. Důležitější než dovozce je sledovat výrobce a nejdůležitější je země původu rostliny. Mladý ječmen se na náš trh dostává většinou se zemí jako je Německo, USA, Čína, Nový Zéland nebo Austrálie.

 

Mladý ječmen je nejlepší v BIO kvalitě. Tuto výbornou kvalitu můžete zakoupit i na našich internetových stránkách:

/detoxikace/49-mlady-jecmen-bio-green-young-barley.html

 

mladý ječmen

 

To potvrzují i lidé na různých chatech, kde si vyměňují své názory a poznatky. Je dobré jej kombinovat například se Spirulinou nebo Chlorellou. Proces se tím umocňuje a Mladý ječmen má vysokou antioxidační schopnost, je snadno přijatelný trávícím ustrojím a přispívá k tvorbě zásaditého prostředí v organismu. Podporuje přirozenou tvorbu hormonů a enzymů, detoxikuje a vyplavuje škodlivé látky, pomáhá při nechutenství a mírní pálení žáhy. Mladý ječmen je účinný na nemoci jako jsou různé kožní problémy, revma, obezita, ekzémy, vysoký krevní tlak, slabá imunita nebo trávící potíže. Také nemoci jako je cukrovka nebo různé infekce. Snižuje překyselení organismu a podporuje krvetvorbu. Snižuje riziko rakoviny a urychluje hojení ran.

 

Mladý ječmen je velkým pomocníkem například u zmíněné obezity. Vláknina v mladém ječmenu způsobuje, že člověk nemá tolik hlad a chutě na sladké. Výborně vám pročistí zažívací trakt a střeva a dodá potřebnou energii.

 

Smoothie s mladým ječmenem

 

Když chci tělu dodat dostatek živin, minerálů a vitamínů, a ještě k tomu, aby to i výtečně chutnalo, kombinuji prášek z mladého ječmene se sezónním ovocem a udělám si letní ovocné smoothie. Je to nejlepší způsob snídaně ve formě osvěžujicího smoothie drinku, ze kterého nepřiberete ani gram. Hlavně v létě, kdy je dostatek čerstvého sezónního ovoce. Smoothies se dá kombinovat s minerální vodou, normální vodou, ledem, zakysaným mlékem, čerstvým mlékem, nízkotučným jogurtem, džusem, šťávou.

 

jecmen smoothie

 

Životabudič (pro 1 osobu) suroviny:
     1 dcl jablečné šťávy i s dužinou
     7 kuliček hroznů
     1 dcl mrkvové šťávy

     1
mladý ječmen
     1 lžičku medu
     1 dcl pomerančové šťávy

    
2-3 lístky čerstvé meduňky


 

Vitamínová bomba (pro 1 osobu)
     ½ šálky rybízu čerstvého nebo mraženého
     ½ šálky malin
     ½ šálky jahod
     šťáva z poloviny limetky
     několik lístků čerstvé meduňky
     1 mladý ječmen
     2 dcl jablečné šťávy

 

Ranní ptáčata (pro 1 osobu)
     1 bílý jogurt
     ½ šálky jahod
     2 PL jemného tvarohu
     ½ šálky malin nebo rybízu
     2 sušené datle
     1 dcl pomerančové šťávy

     1 lžičku medu

     1 mladý ječmen

 

Maliny / tvaroh (pro 1 osobu) suroviny:
     1 šálek malin
     2 dcl okyseleného mléka
     1 PL jemného tvarohu
     1 mladý ječmen

     2 lžičky medu
     několik lístků máty


 

Banán /jablko/lesní plody (pro 1 osobu)
     1 banán
     ½ jablka
     ½ šálky lesních plodů (maliny, brusinky, borůvky)
     3 PL bílého jogurtu
     1 mladý ječmen
    
2 dcl jogurtového nápoje bez příchutě
     1 sušená Datle


 

Další recepty budu průběžně doplňovat v části recepty :)
No template found for module gpwebpay