Candida



V kombinaci se špatným stravováním je jen otázka času, kdy se nějaká plíseň rozmnoží v našem organismu (například candida) nebo kdy nás plíseň navštíví zvenku (plísně na nohou, nehtech), a pak se jí nechce od nás odejít. Takové poruchy a někdy chorobné stavy se na začátku nedají žádným způsobem odhalit. Na laboratorní vyšetření je ještě brzy a náš pocit nám říká, že něco není v pořádku, a my to nevíme vyjádřit. Sami jsme schopni různými technikami určit, jak se taková - ze začátku porucha a později nemoc - může dále vyvíjet, a na základě tohoto určit prevenci nebo samoléčbu.

 

Proč mají tyto příznaky pro nás velký význam? Mimo jiné i proto, že mnohdy můžeme objevit poruchu činnosti některého orgánu, která nesouvisí s poruchou jiného orgánu. A následně zjistíme, že jde o poruchu, kterou vyprovokovala plíseň candida. Pokud ještě někdo neslyšel nic o candide, má na to čas. Ještě se o ní v životě naposloucháte dost...

 candida

 

Před 40 lety byla plíseň přítomna, ale nedělala nám problémy. Dnes vědci tvrdí, že v důsledku nekontrolovaného užívání antibiotik se její počet zvýšil 20krát. Abychom s ní věděli bojovat, musíme vědět, jestli ji opravdu máme. Dejte si udělat i laboratorní vyšetření. Ty mohou přesně určit, o jaký druh plísně jde. Někdy se však plíseň neobjeví v laboratorních nálezech a my ji přece poznáme na základě všech symptomů. To je částečně i proto, že z času na čas změníte stravu a množství plísně ihned klesne. Samozřejmě, musíme být opatrní. Naše problémy nemusí způsobit jen candida. Může to být skupina několika plísní nebo některé jiné nemoci. Ale naštěstí, nic nám neuškodí, pokud se začneme léčit, jako kdybychom candidu měli. Jde o něco úplně jiného, ​​než je přísná medicínská léčba. Ale nezapomeňte! Vždy musíte být pod kontrolou svého lékaře. On vám může rovněž pomoci s některými užitečnými léky.

 

Candida ( candida albicans)

 

Je to druh kvasinkoví houby, která se nachází v bakteriální flóře organismu. Nejvíce se tato kvasinková houba vyskytuje ve střevní flóře. Užíváním antibiotik velmi přispíváme k rozmnožení těchto hub v zažívacím traktu. Zažívání je oslabeno tím, že antibiotika vyhubí nejen škodlivé bakterie , ale také ty prospěšné. Proto bychom po antibiotikách měli užívat probiotika a jíst potraviny obsahující probiotika jako je kefír, jogurt.

 

S candidou se narodíme a pokud těžká psychická a fyzická práce a vyčerpání kombinované se stravou nenaruší naši imunitu, žijeme s candidou v přátelství. Kromě její přítomnosti v střevech ji najdeme v ústech, dutinách, žaludku, pochvě atd. Naše tělo si s tímto odpadem díky dobré bifidu mikroflóře umí poradit. Pokud se z důvodu narušené imunity rozmnoží candida, tehdy už tělo má problém. Za narušení rovnováhy a rozmnožení houby Candida v zažívacím traktu je zodpovědných několik faktorů.

  • stres

  • nevyvážené stravování

  • nezdravá strava

  • konzumace léků, které k tomu přispívají

  • nadměrná konzumace cukru, masa

  • potraviny z bílé mouky

  • uměle přídavky do potravin

  • malá konzumace zeleniny

 

Jak můžeme zjistit, že máme nadměrně přemnoženou Candidu ?


  • testem krevního séra

  • stěrem z jazyka

  • ze sekretů v hrdle

  • ze stolice

  • ze sekretu z pochvy

 

Příznaky při candidě albicans


Upozorňuji, že test je mnohem rozsáhlejší, ale i tyto poruchy/příznaky nám již mohou poukázat na možnost infekce candidou.

Máte nebo trpíte: na nával krve (kongestia), bílý povlak na jazyku av ústní dutině, plísně na kůži, plísně na nehtech, chronickou únavu, zubní protézu, částečnou ústní protézu, praskliny na jazyku, tinitus, záněty a svědění v uších, svalovou slabost, bolesti svalů, otoky kloubů, neidentifikovatelné bolesti kloubů. Léčili jste se za poslední rok antibiotiky, máte slabý imunitní systém, diabetes, cítíte se špatně ve vlhkém a teplém prostředí.

Vadí vám: cigaretový kouř, výfukové plyny, výpary z barev, laků a ředidel, vůně nových koberců.

Pohlavní orgány: chronická plísňová infekce, svědění, pálení na pohlavních orgánech, silnější výtok bez zápachu, výtok se zápachem, antikoncepce, hormonální terapie, problémy s menstruačním cyklem, časté záněty prostaty, častý uretritis, častý cystitis.

Trávicí trakt: syndrom dráždivého tračníku, nadutost a plynatost, křeče, průjmy, zácpa, nechutenství, poruchy trávení, silný pocit nadutosti pod srdcem, pálení žáhy, hysterický hlad, velká chuť na sladkosti, špatné laboratorní jaterní testy, afty v ústech, odpor vůči alkoholu, neidentifikovatelné fleky na kůži, svědění v oblasti konečníku, slizká stolice, alergie na potraviny.

Pokud jste již na 10 otázek odpověděli ano, pravděpodobně máte candidu. Pokud si k tomu uděláte ještě náš test a ten bude pozitivní, můžete začít s léčbou.

 

candida priznaky

 

Jak vyléčíme Candidu ?

 

Faktem je, že candida se živí především cukry a proto musíme z jídelníčku odstranit jak rafinovaný cukr tak i ovocný cukr. Minimálně týden se nesmí ovoce a rafinované cukry jíst vůbec. Poté by se příjem těchto potravin měl omezit na co nejmenší množství.

 

Je rovněž nutné se vyhnout jídlům které obsahují kvasnice nebo jsou z nich vyráběny jako je například chleba, rohlíky, pivo a další alkoholické nápoje, potraviny z mouky jako jsou těstoviny, nebo rýže.

 

Je rovněž důležité pro náš imunitní systém, abychom pravidelně dodávali vitamíny a minerály a tím ho podpořili. Také je důležité dodávat tělu dostatečné množství pitné vody aby se mohlo zbavovat nepotřebných látek.

 

Neměli bychom zapomenout na detoxikační kůru, během které musíme pít rovněž dostatek vody a doplňovat i vlákninu, minerály a vitamíny.

 

Jaká dieta je tedy účinná?

 

Proti kvasinková dieta je jednou se zaručených diet proti candidě. Jak už jsme si výše popsali kvasinky rády cukr a bílou mouku. Proto se dieta zakládá především na 100 % vyloučením těchto potravin. Sladkosti, ovoce, zelenina a to především konzervovaná, sojová omáčka, hotové výrobky z brambor, živočišné produkty, obilí, nápoje a to především alkoholické, instantní, slazené.

Dále nejíst konzervy všeho druhu, zavařeniny.

 

Během dodržování diety v kombinaci s léčivy se může snadno stát, že candidu zabijeme, co my nechceme. Nejlepší je dostat ji z organismu živou, pokud se nám to podaří. Mrtvá candida nám svým toxinům umí rovněž ztrpčit život ve formě migrén, nevolnosti, silné únavy, bolesti kloubů. Taková očista může trvat 3 až 30 dní podle intenzity očisty. Během očisty třeba pít více vody kvůli lepšímu vyplavování, ale pouze dočasně. Známé je, že během diety a léčby některé osoby mívají velkou chuť na sladkosti nebo pivo. Tento stav se dá odbourat užíváním výživových doplňků. Víme, že ve střevech je tma, vlhko, teplo, a když ještě dodáme cukry nebo pivo, podpoříme vitalitu candidy. A pak je velmi těžké vyhnat ji z jejího vlastního domu a ona silně bojuje, aby tam zůstala. To znamená, že pokud se připravíte na léčbu, musíte dodržovat pár pravidel. V literatuře jsou uvedeny mnohem přísnější pravidla, ale zkušenosti ukázaly, že i tyto jsou dostatečné v případě bez dodatečných komplikací. Jako první se musíte vzdát všech sladkostí a alkoholu, zejména piva. Na začátku vyloučit ovoce a ovocné šťávy, jakož i mrkev. Zeleninové šťávy jsou povoleny. Dále musíte vyloučit všechny sušené potraviny, jakož i ty, které fermentují, např. plesnivé sýry atd., naklíčené obiloviny, průmyslově zpracované vločky. Pokud jste citliví na uhlohydráty, pozor na vybrané suroviny. Teď, když to víte, už vám nestojí v cestě žádná překážka, abyste začali s dietou a samoléčbou. První tři týdny jezte žitný chléb bez kvásku s zahuštěné omáčky z kapusty, zelí, řepy, zimní tykve, špenátu, brokolice. Použijte cibuli, česnek, pepř, čerstvý zázvor. Dodejte citron, ne mnoho, a limetku. Jezte i čím víc kysaného zelí. Pokud se vám dočasně stav zhorší, je to kvůli silné očistě zelím. Pokud by tento stav trval déle, třeba snížit dávky kysaného zelí. Pokud si dáte 1 - 2-krát týdně maso, dejte pozor, aby bylo domácí a bez antibiotik. Pokud nejíte maso, jezte rybu, ale vždy s citronem. Neorientujte se jen na surovou potravu, protože mezi těmi, co jedí jen syrovou stravu, je mnoho takových, kteří mají candidu. Občas přidejte celozrnné těstoviny a luštěniny. Jezte saláty, ale pozor na konzumaci rajčat. Zatím raději ne. Po třech týdnech vyhodnotíte váš stav. Pokud se nic nezmění, možná jde o nějakou skrytou chorobu. Proto byste měli váš problém konzultovat s lékařem.

 

Potraviny, které můžete konzumovat:

 

Čerstvá zelenina by měla být denně na vašem jídelníčku. (artyčoky, avokádo, brambory, brokolice, celer, cibule, cuketa, čekankové puky, černý kořen, červená řepa, česnek, čínské zelí, fazole, fenykl, chřest, karotka, kedlubna, křen, lilek, listový salát, mangold, mrkev, okurky, olivy, paprika, pažitka, políček, pórek, rajčata, ředkev, ředkvičky, řeřicha, sója, sójové výhonky, špenát, topinambury, zelí ).Dále pak houby, citron, grep, kyselé jablka a hrušky. Z koření například bylinky, ocet, tymián, sůl, pepř, vanilka, majoránka. Dále bychom měli konzumovat živočišné produkty jako je jogurt, maso, mléko, plody moře, podmáslí, ryby, tvaroh a sýr, vejce, želatina. Pohanka, chléb z kvasu, jáhly, čaje jako je lapacho, maté, dále pak zeleninové šťávy a minerálky. Oleje za studena lisované, rostlinné. Ze semen a ořechů například dýňová semena, burské ořechy, lískové ořechy, kokosové ořechy, sezamová semena.

 

Jak na to ?

 

Ve vašem jídelníčku by měla tvořit velkou část zelenina. Občas si můžete tedy dát jídla z celozrnné mouky. Ale to jen opravdu zřídka. Cukru se při této dietě musíte zříct úplně. Zeleninu si do salátů důkladně omývejte aby jste zabránili nové infekci. Jako koření je nejvhodnější čerstvé bylinky a solí šetřte. Je nutné dostatečně pít vodu a doplňovat minerály a vitamíny. Kůra trvá 3-6 měsíců a bylo by škoda poté vrátit se plně k původnímu stravování. Je také důležité obnovit mikroflóru vhodnými jogurty a laktobacily. Imunitní systém posílíme Wobenzimen nebo Echinaceou a samozřejmě dodáme tělu dostatek vitamínu C. Jelikož se detoxikace děje přes játra je vhodné je posílit například Rabanonem.

 


No template found for module gpwebpay