Žitné vločky 250g

Žitné vločky 250g

Žitné vločky 250g - mají neobvyklou barvu, způsobenou tmavosti žitného zrna. Jsou vhodné na přípravu polévek, kaší, müsli, pomazánek a nákypů.Více detailů

 


27,00 Kč vč. DPH

2028

Dostupnost: Tento produkt není momentáně skladem


Informujte mě, až bude k dispozici

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, si koupili také:

Žitné vločky 250g - mají neobvyklou barvu, způsobenou tmavosti žitného zrna. Jsou vhodné na přípravu polévek, kaší, müsli, pomazánek a nákypů.

Žitné vločky se získávají tak, že se obilné zrno navlhčí v páře a pak se lisuje. Žito je svým složením podobné pšenici, má však více proteinů a vlákniny. Žito je bohaté na fosfor, hořčík, železo, zinek, selen a jiné stopové prvky. Uvolňování molekul glukózy ze škrobových částic je pomalejší. Z toho důvodu žito nezpůsobuje náhlé zvýšení hladiny glukózy v krvi a diabetici ho dobře snášejí. Žitné vločky uchovávají většinu cenných látek – sacharidy, rostlinné bílkoviny, nenasycené mastné kyseliny, minerální látky, vitamíny i vlákninu.

Návod k přípravě: Žitné vločky můžete konzumovat buďto syrové nebo opražené, povařené či spařené horkou vodou nebo (sójovým) mlékem. Můžete k nim přidat ořechy a semena, sušené ovoce nebo med, použít je při přípravě müsli nebo granoly. Výborné jsou i s jogurtem. Při kuchyňské úpravě je můžete použít jako přílohu, zavářku do polévky, po rozemletí jimi můžete nahrazovat mouku při pečení moučníků a slaného či sladkého pečiva. Výborné jsou při přípravě karbanátků, k přípravě placiček apod.

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

No template found for module gpwebpay