Třtinový přírodní cukr 400g

Třtinový přírodní cukr 400g

Součástí přírodního třtinového cukru je třtinová melasa, která obsahuje cenné minerální látky jako hořčík, železo, zinek apod. Třtinový přírodní cukr „Marianna“ pochází z Brazílie a je balen v menším rodinném podniku z tradicí od roku 1990. Je vyroben technologií bez přídavku chemických látek. Má zlatavou barvu a nevtíravě lehkou karamelovou chuť s příjemnou ovocně-medovou vůní.

Více detailů

 


49,00 Kč vč. DPH

2021

Dostupnost: Tento produkt není momentáně skladem


Informujte mě, až bude k dispozici

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, si koupili také:

Tajemství přírodního třtinového cukru spočívá v tom, že přirozenou součástí jeho složení je třtinová melasa, která obsahuje cenné minerální látky jako hořčík, železo, zinek apod. Podle obsahu melasy rozlišujeme různé druhy třtinového cukru.

Třtinový přírodní cukr „Marianna“ pochází z Brazílie a je balen v menším rodinném podniku z tradicí od roku 1990. Je vyroben technologií bez přídavku chemických látek. Má zlatavou barvu a nevtíravě lehkou karamelovou chuť s příjemnou ovocně-medovou vůní.

Účinky:

Třtinový cukr představuje zdravější a chutnější náhradu bílého řepného cukru. Bílý rafinovaný cukr byl opakovanou krystalizací ochuzen o všechny minerály, stopové prvky, vitamíny a jiné hodnotné látky, které napomáhají jeho lepšímu zpracování v organismu. Jelikož nepotřebuje před svým přijetím do krevního oběhu žádné trávicí pochody a okamžitě, už v dutině ústní, se dostává do krve, jeho větší množství představuje pro tělo šok a zátěž. Naopak cukr, který je obohacen melasou, se pomaleji vstřebává a nemá tím na organismus tak negativní účinky jako cukr rafinovaný.

Ve srovnání s řepným cukrem, třtinový cukr má vyšší obsah jednoduchých ovocných cukrů - glukózy a fruktózy, lépe stravitelných v těle díky přirozené podobě.

Použití:

Je vhodný k přípravě všech druhů pokrmů, pečiva, vánočních sladkostí, ke slazení nápojů, kávy, čaje, na výrobu kompotů, a dalších kuchyňských výrobků.

Po otevření je nutné ho skladovat v suchu. V případě skladování v málo suchém prostředí může dojít ke ztvrdnutí, čímž ale nedojde ke znehodnocení. V tomto případě ho položíme do mísy a zakryjeme na nějakou dobu vlhkou čistou utěrkou.

Výroba:

Cukrová třtina je vysoká rostlina podobná bambusu. Zralá třtina se poseká a ihned dopraví do zpracovatelského závodu. Tam se rozdrtí a získá se sladká třtinová šťáva. Poté, co se z třtinové šťávy odstraní mechanické nečistoty usazením a filtrací, se šťáva zahustí šetrným odpařením. Ze vzniklého hustého sirupu se trojnásobnou krystalizací získává cukr. Při první krystalizaci se odděluje světlý cukr, při druhé tmavší a při třetí nejtmavší cukr, který je nejbohatší na melasu.Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

No template found for module gpwebpay